Results 2010 - Overall Series



                                        Kokopelli Kids                                       
                                       Bear Creek Park                                       
                               Series Results -- After 3 Events                              

--------------------------------------------------------------------------------------------

                        Series Results -- Pre-School Girls -- 0.5 Mile                       

                                 Female Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Baisly Lovejoy         F     P         0:14:01.3   0:04:41.0   0:04:32.7   0:04:47.6   
   2   Amaya Mardis           F     P         0:16:32.4   0:05:26.3   0:05:28.9   0:05:37.2   
   3   Ava Amsden             F     P         0:16:41.5   0:05:56.3   0:05:15.2   0:05:30.0   
   4   Sydney Hill            F     P         0:16:47.1   0:05:58.3   0:05:34.5   0:05:14.3   
   5   Elle Fogarty           F     P         0:16:53.7   0:05:59.2   0:05:36.1   0:05:18.4   
   6   Alita Alvarez          F     P         0:17:23.3   0:06:07.5   0:05:31.5   0:05:44.3   
   7   Ella Zirkle            F     P         0:19:13.6   0:07:06.5   0:06:10.3   0:05:56.8   
   8   Lila Blees             F     P         0:21:57.6   0:09:40.9   0:06:18.3   0:05:58.4   
   9   Natalie Hamann         F     P         0:22:47.0   0:06:38.0   0:06:09.0   0:10:00.0   

The following runners missed at least one event.

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
       Berit Bauer            F     P                 -   0:06:42.4   0:06:50.3           -   
       Lauren Boutelle        F     P                 -           -   0:05:03.0   0:05:03.5   
       Kate Bussey            F     P                 -   0:09:21.3   0:05:59.0           -   
       Tanner Cox             F     P                 -   0:06:00.6           -           -   
       Hailey Elliott         F     P                 -   0:06:19.6           -           -   
       Sophia Franko          F     P                 -           -   0:05:30.7           -   
       Olivia Hamilton        F     P                 -   0:05:43.0           -   0:05:35.1   
       Ellie Holbrake         F     P                 -           -           -   0:05:36.4   
       Madison Huebner        F     P                 -           -   0:05:57.1           -   
       Addison Jacobucci      F     P                 -   0:06:13.0           -           -   
       Klaire Kilkenney       F     P                 -           -           -   0:06:09.3   
       Madrid Mack            F     P                 -           -   0:04:58.1   0:05:12.8   
       Ellia Mae Maready      F     P                 -   0:05:46.7   0:05:26.2           -   
       Sarah Mathews          F     P                 -           -           -   0:06:03.4   
       Piper Mattson          F     P                 -           -   0:06:12.1   0:06:00.0   
       Camila Montanez        F     P                 -   0:06:10.0           -           -   
       Sabrina Morin          F     P                 -           -           -   0:05:13.7   
       Mallie O'Rourke        F     P                 -   0:07:01.6   0:06:14.4           -   
       Corrine Redinger       F     P                 -   0:06:05.7           -   0:05:09.4   
       Kaela Rowe             F     P                 -   0:05:57.1           -   0:05:30.5   
       Kyra Shaner            F     P                 -   0:05:22.8           -           -   
       Elena Sparks           F     P                 -   0:06:37.1           -           -   
       Hailey Troxell         F     P                 -           -   0:06:55.7           -   

--------------------------------------------------------------------------------------------

                        Series Results -- Pre-School Boys -- 0.5 Mile                        

                                 Male Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Jerry Lydiatt          M     P         0:11:29.1   0:03:56.9   0:03:43.2   0:03:49.0   
   2   Levi Ward              M     P         0:14:16.5   0:04:31.1   0:05:03.6   0:04:41.8   
   3   Alan Dominguez         M     P         0:14:39.0   0:05:12.8   0:04:54.0   0:04:32.2   
   4   Tyler Allen            M     P         0:14:44.6   0:05:03.0   0:04:52.9   0:04:48.7   
   5   Thomas Kiemel          M     P         0:15:01.8   0:04:56.5   0:04:55.2   0:05:10.1   
   6   Parker Smith           M     P         0:15:22.7   0:05:21.0   0:04:59.8   0:05:01.9   
   7   Blake Nestor           M     P         0:15:24.0   0:05:48.7   0:04:45.4   0:04:49.9   
   8   Taylor Wagner          M     P         0:15:57.0   0:05:39.6   0:05:12.5   0:05:04.9   
   9   Jovanny Perez          M     P         0:16:02.3   0:05:24.9   0:05:15.3   0:05:22.1   
  10   Mclane Liebbrandt      M     P         0:16:17.9   0:05:31.9   0:05:28.4   0:05:17.6   
  11   Jack Fox               M     P         0:16:47.5   0:05:34.3   0:05:20.8   0:05:52.4   
  12   Cedric Jenkins         M     P         0:17:06.4   0:05:36.5   0:05:54.4   0:05:35.5   
  13   Dominick Hyson         M     P         0:17:22.7   0:06:44.0   0:05:13.8   0:05:24.9   
  14   Aydin Supernaw         M     P         0:17:47.7   0:06:24.4   0:05:30.1   0:05:53.2   
  15   Bennett Murray         M     P         0:18:37.7   0:06:06.8   0:06:00.8   0:06:30.1   
  16   Ethan Whollery         M     P         0:19:03.8   0:06:45.3   0:06:24.4   0:05:54.1   
  17   Aiden Lehman           M     P         0:19:32.8   0:06:59.7   0:06:22.3   0:06:10.8   
  18   Charlie Stevens        M     P         0:19:52.2   0:06:23.7   0:06:50.3   0:06:38.2   
  19   Jack Lowery            M     P         0:20:00.0   0:05:28.8   0:07:45.6   0:06:45.6   

The following runners missed at least one event.

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
       Ben Allgood            M     P                 -           -   0:06:01.4           -   
       Jack Batterson         M     P                 -           -   0:05:47.4           -   
       Tyler Blixt            M     P                 -   0:05:09.2           -           -   
       Bruce Bredder          M     P                 -   0:05:27.8   0:05:27.9           -   
       Cooper Buckley         M     P                 -   0:05:57.6           -           -   
       Jonas Crolley          M     P                 -           -           -   0:10:00.0   
       Rowan Domer            M     P                 -   0:05:35.5   0:05:16.4           -   
       Gabriel Douglas        M     P                 -   0:08:22.3           -           -   
       Owen Gerbig            M     P                 -           -   0:08:23.3           -   
       Cobin Grosjean         M     P                 -   0:07:14.0   0:06:03.6           -   
       Keegan Hale            M     P                 -   0:06:20.9           -   0:06:00.8   
       Dominick Hamilton      M     P                 -   0:05:58.1           -   0:06:51.2   
       Joshua Johnson         M     P                 -   0:07:09.6   0:06:06.1           -   
       Trevor Johnson         M     P                 -   0:06:03.0           -   0:05:45.5   
       Logan Klasna           M     P                 -           -   0:08:08.4           -   
       Elijah LaCour          M     P                 -   0:04:20.1           -   0:04:30.6   
       Emiliano Montanez      M     P                 -   0:04:22.5           -           -   
       Kyle Newcomb           M     P                 -           -           -   0:04:27.3   
       Jacob Pepe             M     P                 -           -   0:10:25.0   0:05:49.8   
       Michael Pepe           M     P                 -           -   0:05:53.1   0:05:40.8   
       Kai Tapolchanyi        M     P                 -           -   0:05:21.2           -   
       Will Thurman           M     P                 -   0:06:48.1           -           -   

--------------------------------------------------------------------------------------------

                          Series Results -- Kindergarten -- 0.5 Mile                         

                                 Female Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Theodosia Babcock      F     K         0:11:41.5   0:03:56.4   0:03:53.0   0:03:52.1   
   2   Aspen Jones            F     K         0:13:20.5   0:04:23.9   0:04:31.4   0:04:25.2   
   3   Emma Czohara           F     K         0:13:34.2   0:04:35.6   0:04:34.6   0:04:24.0   
   4   Sophie Trunnell        F     K         0:14:41.9   0:04:43.2   0:05:00.0   0:04:58.7   
   5   Malia Amsden           F     K         0:15:00.4   0:04:57.4   0:05:05.7   0:04:57.3   
   6   Sadie Duffy            F     K         0:15:31.2   0:05:09.8   0:05:25.4   0:04:56.0   
   7   Kate Lowery            F     K         0:16:31.0   0:05:03.8   0:05:32.7   0:05:54.5   
   8   Zoe Smith              F     K         0:20:24.6   0:07:00.6   0:07:32.7   0:05:51.3   

                                 Male Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Raglan Ward            M     K         0:10:57.9   0:03:36.1   0:03:40.3   0:03:41.5   
   2   Nicholas Thayer        M     K         0:12:04.8   0:04:06.6   0:03:59.1   0:03:59.1   
   3   Zephyr Miller          M     K         0:13:09.4   0:04:04.2   0:04:51.5   0:04:13.7   
   4   Liam Zirkle            M     K         0:13:53.9   0:05:19.9   0:04:29.5   0:04:04.5   
   5   Brody Chowing          M     K         0:14:02.4   0:04:37.2   0:04:45.3   0:04:39.9   
   6   Aidan Janney           M     K         0:16:05.2   0:05:32.0   0:05:13.4   0:05:19.8   
   7   Colton Wood            M     K         0:18:08.9   0:07:20.1   0:05:23.5   0:05:25.3   

The following runners missed at least one event.

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
       Abigail Batterson      F     K                 -           -   0:05:15.2           -   
       Luke Bauer             M     K                 -   0:04:59.0   0:05:14.3           -   
       Daniel Blank           M     K                 -   0:05:09.0   0:05:02.6           -   
       Sophia Bredder         F     K                 -   0:04:38.3   0:04:32.9           -   
       Caroline Crann         F     K                 -           -   0:04:58.3   0:04:07.5   
       Bryant Ford            M     K                 -   0:04:47.1   0:04:53.1           -   
       Erin Goodwyn           F     K                 -           -   0:04:07.0           -   
       Nickolas Huger         M     K                 -   0:05:04.9           -           -   
       Jake Jacobucci         M     K                 -   0:05:06.8           -           -   
       Ella Johnson           F     K                 -   0:04:55.5   0:04:25.4           -   
       Aiden Mattson          M     K                 -           -   0:04:46.7   0:04:42.4   
       Isabel Morin           F     K                 -           -           -   0:04:35.6   
       Catherine Pederson     F     K                 -           -   0:05:37.0           -   
       Colin Scharfenstine    M     K                 -           -           -   0:04:55.6   
       Hannah Schuh           F     K                 -           -   0:05:10.6           -   
       William Silsby         M     K                 -           -   0:04:15.2           -   
       Sophia Souvignier      F     K                 -           -   0:04:19.3   0:04:28.7   
       Henry Stevens          M     K                 -   0:05:35.2           -   0:05:34.0   
       Grant Thurman          M     K                 -   0:06:38.1           -           -   

--------------------------------------------------------------------------------------------

                        Series Results -- 1st-2nd Graders -- 0.5 Mile                        

                                 Female Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Grace Babcock          F     2         0:10:19.7   0:03:25.9   0:03:25.7   0:03:28.1   
   2   Ashley Bertsch         F     2         0:10:35.4   0:03:34.0   0:03:28.4   0:03:33.0   
   3   Katie McClelland       F     1         0:10:45.6   0:03:43.4   0:03:22.7   0:03:39.5   
   4   Emma Wood              F     2         0:11:08.0   0:03:36.9   0:03:46.9   0:03:44.2   
   5   Olivia Novy            F     1         0:11:09.1   0:03:59.9   0:03:30.9   0:03:38.3   
   6   Jules Bursnall         F     2         0:11:39.0   0:03:41.6   0:03:46.5   0:04:10.9   
   7   Seyonna Roberts        F     2         0:12:18.3   0:04:00.5   0:04:03.5   0:04:14.3   
   8   Abbie Thayer           F     2         0:12:22.2   0:04:07.1   0:04:07.6   0:04:07.5   
   9   Jordan McCollum        F     2         0:13:07.9   0:04:41.3   0:04:13.0   0:04:13.6   

                                 Male Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Gavin Gingrich         M     2         0:10:02.4   0:03:15.1   0:03:12.4   0:03:34.9   
   2   Ian Rainsberger        M     2         0:10:05.0   0:03:30.8   0:03:16.0   0:03:18.2   
   3   Benjamin King          M     2         0:10:11.4   0:03:24.0   0:03:21.8   0:03:25.6   
   4   Jacob Allen            M     2         0:10:31.1   0:03:24.5   0:03:27.7   0:03:38.9   
   5   Jack Blees             M     1         0:10:50.9   0:03:38.5   0:03:30.3   0:03:42.1   
   6   Nicholas Allen         M     2         0:11:05.4   0:03:35.9   0:03:44.5   0:03:45.0   
   7   Thomas Walter          M     2         0:11:22.1   0:03:53.0   0:03:42.5   0:03:46.6   
   8   Emmett Sanders         M     1         0:12:02.3   0:04:09.0   0:03:52.3   0:04:01.0   
   9   Chance Ricca           M     1         0:12:09.2   0:04:07.6   0:03:57.5   0:04:04.1   
  10   Cameron Schrock        M     1         0:12:26.5   0:04:15.1   0:04:09.9   0:04:01.5   
  11   Ike Peterson           M     1         0:13:48.8   0:05:15.2   0:04:18.4   0:04:15.2   
  12   Logan Murray           M     1         0:14:28.5   0:05:57.6   0:04:20.6   0:04:10.3   
  13   Kristofer Kuiper       M     1         0:16:07.1   0:05:15.2   0:04:56.2   0:05:55.7   

The following runners missed at least one event.

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
       Francisco Alvarez      M     1                 -   0:04:09.2           -   0:04:08.0   
       Keeghan Bauer          F     2                 -   0:04:24.9   0:04:36.8           -   
       Caleb Boutelle         M     1                 -           -           -   0:03:35.8   
       Hayden Bussey          M     1                 -   0:03:58.7   0:03:33.0           -   
       Emil Clausen           M     2                 -           -           -   0:04:05.0   
       Ethan Crann            M     2                 -           -   0:03:33.4   0:03:40.3   
       Isabella Flores        F     1                 -   0:03:47.4   0:03:47.2           -   
       Taylor Foky            F     2                 -           -           -   0:03:49.6   
       Amanda Ford            F     1                 -   0:04:25.3   0:04:44.1           -   
       Greta Gilbert          F     2                 -   0:04:17.8   0:03:51.1           -   
       Ashleigh Goodwyn       F     2                 -   0:04:04.5   0:03:36.0           -   
       Sawyer Haas            M     2                 -   0:03:50.1           -           -   
       Styles Hamilton        M     2                 -   0:06:10.4           -           -   
       Scott Huger            M     2                 -   0:04:08.0           -           -   
       Emma Jacobucci         F     1                 -   0:07:15.9           -           -   
       Bria Johnson           F     2                 -   0:04:15.9   0:04:06.0           -   
       Ryan Johnson           M     2                 -   0:03:41.2           -   0:03:49.2   
       Savian Johnson         M     2                 -           -   0:04:01.7           -   
       Kari Ann Kilkenney     F     2                 -           -           -   0:03:56.3   
       Isabela Krueck         F     2                 -   0:03:36.2           -   0:03:24.6   
       Clarence LaCour        M     2                 -   0:04:15.6           -   0:04:21.6   
       Giles Lewis            M     1                 -   0:03:17.5   0:04:02.8           -   
       Vance Maready          M     1                 -   0:03:43.7   0:04:01.3           -   
       Malachy McAdams        M     1                 -           -   0:04:19.2           -   
       Davis Ortonward        M     1                 -           -   0:04:24.9           -   
       Mary Richardson        F     2                 -           -           -   0:03:50.6   
       Jagdeep Singh          M     1                 -           -   0:04:15.7           -   
       Hope Stark             F     1                 -   0:04:05.8           -   0:04:09.3   
       Erin Starkey           F     1                 -   0:04:16.9   0:04:10.9           -   
       Max Stoyer             M     1                 -   0:04:04.0           -           -   
       Carver Ward            M     1                 -           -   0:03:11.6   0:03:18.0   
       Peter Wright           M     2                 -           -   0:03:41.9   0:03:57.1   
       Wesley Wright          M     2                 -           -           -   0:03:55.5   

--------------------------------------------------------------------------------------------

                        Series Results -- 3rd-4th Graders -- 1.25 Mile                       

                                 Female Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Chantae Steele         F     3         0:25:10.3   0:08:34.6   0:08:13.9   0:08:21.8   
   2   Liberty Ricca          F     3         0:27:28.3   0:09:32.4   0:08:44.9   0:09:11.0   
   3   Ariana Arenson         F     3         0:29:18.2   0:09:51.4   0:09:41.0   0:09:45.8   
   4   Acadia Haas            F     3         0:29:42.6   0:10:02.7   0:09:41.7   0:09:58.2   
   5   Isabella Janney        F     3         0:30:23.3   0:10:05.1   0:10:28.2   0:09:50.0   
   6   Gabrielle Camp-Laguuex F     3         0:31:11.8   0:10:30.3   0:09:48.1   0:10:53.4   
   7   Annibel Lewis          F     3         0:31:23.9   0:10:08.8   0:10:12.1   0:11:03.0   
   8   Erin Bertsch           F     4         0:32:52.2   0:10:54.9   0:10:44.8   0:11:12.5   
   9   Kayla McClelland       F     4         0:37:31.9   0:13:12.7   0:12:17.6   0:12:01.6   
  10   Rayna Hernandez        F     3         0:38:13.7   0:12:31.1   0:12:20.4   0:13:22.2   
  11   Chloe Harrison         F     3         0:38:21.4   0:12:38.4   0:12:21.8   0:13:21.2   
  12   Rebekah Redinger       F     3         0:39:27.9   0:13:20.8   0:12:41.8   0:13:25.3   

                                 Male Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Benjamin Swanson       M     3         0:25:15.5   0:08:31.1   0:08:37.3   0:08:07.1   
   2   Walker Rudolph         M     4         0:25:58.4   0:08:56.6   0:08:14.4   0:08:47.4   
   3   Lexter Lovejoy         M     3         0:30:05.4   0:10:22.4   0:09:49.3   0:09:53.7   
   4   Austin Starr           M     4         0:30:36.8   0:09:40.9   0:10:23.3   0:10:32.6   
   5   Mason Stroup           M     4         0:30:52.1   0:10:46.5   0:09:23.0   0:10:42.6   
   6   John Patric Walter     M     4         0:30:56.4   0:10:01.2   0:10:06.0   0:10:49.2   
   7   Nikolas Brown          M     3         0:31:04.8   0:10:41.1   0:10:19.7   0:10:04.0   
   8   Eric Brinks            M     3         0:31:15.3   0:10:23.3   0:10:59.1   0:09:52.9   
   9   Finn Cox               M     3         0:35:16.7   0:12:10.2   0:11:20.2   0:11:46.3   

The following runners missed at least one event.

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
       Max Allgood            M     4                 -           -   0:09:50.6           -   
       Emily Chaston          F     3                 -   0:10:31.2   0:10:26.6           -   
       Thomas Chaston         M     4                 -   0:08:22.7           -           -   
       Laerhe Clansen         F     4                 -           -           -   0:11:55.4   
       Alexa Dominguez        F     4                 -   0:13:05.6   0:12:36.0           -   
       Hannah Frei            F     4                 -   0:13:01.5   0:11:08.5           -   
       Maddy Frei             F     3                 -   0:12:59.0   0:12:40.2           -   
       Blaise Gaudreault      M     4                 -           -   0:12:18.9           -   
       Zachary Gerhardt       M     4                 -   0:09:39.6   0:09:43.6           -   
       Ryne Johnson           M     4                 -   0:10:55.8           -   0:11:01.5   
       Kaylee Kilkenney       F     4                 -           -           -   0:11:39.1   
       Joshua Luden           M     3                 -   0:13:11.7           -           -   
       Brooklyn Mack          F     4                 -           -   0:09:12.9   0:09:01.2   
       Ben Pederson           M     3                 -           -   0:09:27.4           -   
       Kendall RugglesDelgado M     3                 -           -           -   0:10:23.5   
       Meemideer Singh        F     4                 -           -   0:10:03.4           -   
       Maya Souvignier        F     3                 -           -           -   0:11:23.1   
       Edward Stevens         M     3                 -           -   0:10:32.9   0:11:04.7   
       Katelyn Zeller         F     3                 -           -   0:11:12.6   0:12:00.5   
       Kayla Walter           F     4                 -           -           -   0:19:33.4   

--------------------------------------------------------------------------------------------

                        Series Results -- 5th-8th Graders -- 1.65 Mile                       

                                 5th-6th Female Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Katie Rainsberger      F     6         0:31:33.7   0:10:32.2   0:10:21.1   0:10:40.4   
   2   McKenna Ramsey         F     6         0:32:29.2   0:10:47.0   0:10:42.2   0:11:00.0   
   3   Lina Krueck            F     5         0:35:48.3   0:11:53.8   0:11:53.8   0:12:00.7   
   4   Caitlan Thorne         F     6         0:36:04.2   0:12:21.0   0:11:44.1   0:11:59.1   
   5   Ally Arenson           F     5         0:36:45.7   0:12:34.9   0:11:52.8   0:12:18.0   
   6   Yana Brown             F     5         0:37:08.0   0:12:11.3   0:12:05.5   0:12:51.2   
   7   Taylor Bragg           F     6         0:39:01.7   0:13:04.1   0:12:57.7   0:12:59.9   
   8   Jennifer Lau           F     6         0:39:44.1   0:13:40.8   0:13:13.8   0:12:49.5   
   9   Michelle Cruse         F     6         0:41:06.4   0:13:57.8   0:13:54.7   0:13:13.9   
  10   Alana Dillinger        F     6         0:44:51.9   0:15:30.3   0:14:37.2   0:14:44.4   
  11   Stephanie Lynam        F     6         0:45:23.4   0:15:43.6   0:14:51.4   0:14:48.4   
  12   Laura Morand           F     6         0:47:05.5   0:16:30.5   0:14:36.9   0:15:58.1   
  13   Savannah Williams      F     6         0:48:30.6   0:16:10.2   0:16:06.1   0:16:14.3   
  14   Erin Babinski          F     6         0:49:25.5   0:15:50.6   0:16:31.5   0:17:03.4   
  15   Clarissa Hickam        F     6         0:50:04.4   0:16:47.4   0:16:30.8   0:16:46.2   
  16   Anna Brinks            F     5         0:53:03.0   0:16:53.7   0:18:28.6   0:17:40.7   

                                 7th-8th Female Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
1   Emily Dingman          F     8         0:35:57.3   0:11:50.8   0:11:38.7   0:12:27.8
2   Skylor McCollum        F     8         0:48:17.5   0:15:41.8   0:16:13.5   0:16:22.2
3   Amairany Dominguez     F     7         0:55:08.3   0:18:55.4   0:18:14.9   0:17:58.0

                                 5th-6th Male Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Benjamin Dingman       M     6         0:31:20.3   0:10:30.6   0:10:19.3   0:10:30.4   
   3   Mitchell Shaw          M     5         0:32:31.3   0:10:25.8   0:10:47.3   0:11:18.2   
   3   Zak Hess               M     6         0:33:07.7   0:11:19.0   0:10:53.2   0:10:55.5   
   4   Tristan Camp-Laguuex   M     5         0:35:24.4   0:11:50.1   0:11:50.5   0:11:43.8   
   5   Cody Stroup            M     6         0:37:07.8   0:13:23.9   0:11:48.6   0:11:55.3   
   6   Logan McMurtry         M     6         0:40:42.5   0:13:22.8   0:12:18.4   0:15:01.3   
   7   Hunter Sherraden       M     5         0:46:08.5   0:15:31.6   0:15:23.0   0:15:13.9   

                                 7th-8th Male Finishers

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
   1   Zachary Alhamra        M     7         0:28:32.3   0:09:29.3   0:09:30.2   0:09:32.8   
   2   Brandon Supernaw       M     8         0:28:54.3   0:09:28.8   0:09:19.2   0:10:06.3   
   3   Trevor VonBoeck        M     7         0:33:44.6   0:11:21.1   0:11:23.9   0:10:59.6   
   4   Sean McKenna           M     7         0:35:24.3   0:12:05.9   0:11:26.3   0:11:52.1   
   5   Bryce Hickam           M     8         0:38:26.5   0:13:03.4   0:12:34.6   0:12:48.5   
   6   Jose Perez             M     8         0:45:44.7   0:16:51.5   0:14:52.8   0:14:00.4   

The following runners missed at least one event.

Place  Name                  Sex  Grade  Age  Total Time  Race1 Time  Race2 Time  Race3 Time
       Casey Ahrendsen        F     5                 -   0:14:17.7           -           -   
       Elisabeth Blank        F     6                 -   0:17:55.7   0:18:54.1           -   
       Veronica Brtek         F     6                 -   0:12:57.2   0:12:12.2           -   
       Luke Buck              M     5                 -   0:14:09.6           -   0:15:11.3   
       Harrison Buckley       M     6                 -   0:11:41.2           -           -   
       Kristian Carroll       M     7                 -           -           -   0:10:38.5   
       John Corberry          M     5                 -           -   0:12:23.6           -   
       Jana Dimmler           F     5                 -   0:19:00.7           -           -   
       Amairany Dominguez     F     7                 -   0:18:55.4   0:18:14.9           -   
       Alex Dove              M     5                 -           -   0:12:31.5           -   
       Michael Dove           M     8                 -   0:12:10.8   0:11:53.3           -   
       Trent Foky             M     6                 -   0:13:42.4           -   0:14:27.6   
       Austin Gilbert         M     7                 -   0:11:03.4           -           -   
       Marie Goodwyn          F     6                 -           -   0:17:02.0           -   
       Skyler Hammond         F     6                 -   0:17:50.7   0:17:01.5           -   
       MacKenzie Harrison     F     5                 -           -   0:17:46.3           -   
       Andrew Hurlbert        M     8                 -   0:11:06.6           -           -   
       Rebecca Hurlbert       F     6                 -   0:16:54.3           -           -   
       Jaymison Johnson       M     5                 -   0:13:50.2   0:15:18.0           -   
       Cecilia Martindale     F     6                 -   0:16:20.8   0:19:00.2           -   
       Gabriela Menendez      F     5                 -   0:17:01.0   0:19:06.1           -   
       Sage Overmeyer         M     6                 -   0:13:28.5   0:13:25.2           -   
       Jackson Parker         M     5                 -   0:16:24.2           -           -   
       Robert Richardson      M     6                 -           -           -   0:11:29.5   
       Claire Ruth            F     8                 -   0:13:22.3           -           -   
       Jayne Welch            F     6                 -           -   0:18:22.6   0:17:18.4   
       Samuel Wright          M     6                 -           -   0:11:03.3   0:11:01.8   
       Anna Wiener            F     5                 -   0:18:56.7           -           -   

  • Gold Sponsor
  • Anderson Family Dental
  • Silver Sponsor
  • BOCO Gear
  • CRC
  • Bronze Sponsor
  • Marcos Pizza
  • RWA
  • AB
  • Bestaway
  • City Rock
  • Advocare